Parafia w Korytach
Drukuj

Pielgrzymka na Jasną Górę w 2016

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę
22 czerwca 2016 rok 

22 czerwca 2016 roku odbyła się pod przewodnictwem ks. proboszcza Wojciecha pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie dzieci pierwszokomunijnych wspólnie z ich rodzicami.
Największym skarbem Jasnej Góry jest Cudowny Wizerunek Matki Bożej. Dzięki niemu Jasna Góra stała się w XV w. jednym z największych sanktuariów maryjnych w Polsce. Faktu, dlaczego tak się stało, nie wyjaśnia ani legenda, która przypisuje autorstwo ikony św. Łukaszowi Ewangeliście, ani protekcja królewskiej pary - Jadwigi i Władysława Jagiełły. Przyczyna niezwykłości tego miejsca musi być głębsza, ale należy podkreślić, że na Jasnej Górze nigdy nie odnotowano żadnych objawień maryjnych, jak to miało miejsce w innych sanktuariach. Siłą i tajemnicą, które do stóp Pani Jasnogórskiej przyciągają pielgrzymów, jest Jej Cudowny Obraz.
Początki istnienia klasztoru sięgają roku 1382, kiedy to książę Władysław Opolczyk sprowadził paulinów z Węgier do dawnego kościoła parafialnego na mocy dekretu książęcego z 9 sierpnia tego samego roku oraz dokonał fundacji klasztoru. Szczególnego znaczenia dla Polaków miejsce to nabrało podczas potopu szwedzkiego w roku 1655 oraz 1 kwietnia 1656, gdy Jan II Kazimierz Waza złożył śluby lwowskie. 16 marca 1657 przybył na Jasną Górę i tam modlił się o uratowanie Rzeczypospolitej przed wojskami szwedzkimi i węgierskimi. W tym dniu doszło do skutecznej obrony Krosna przed wojskami Rakoczego. Śluby lwowskie powtórzone zostały 26 sierpnia 1956 w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, napisanych przez Stefana Wyszyńskiego 16 maja 1956 roku.

 
Drukuj

Pielgrzymka do Częstochowy 2014

10 września 2014 roku był dniem parafialnej pielgrzymki do Częstochowy.

Udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej, aby podziękować Panu Bogu i Maryi za łaski, którymi zostaliśmy obdarowani w życiu parafialnym, rodzinnym i społecznym. Także prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla parafii,małżeństw, dzieci, młodzieży. Modliliśmy się za wszystkich chorych oraz o powołania kapłańskie i zakonne.O godz. 10:00 uczestniczyliśmy w Drodze krzyżowej na jasnogórskich wałach a o godz. 11:00 we Mszy św. przed cudownym obrazem.Pielgrzymka liczyła 50 osób.

Czytaj więcej...


Drukuj

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej

Peregrynacja - Maryja nawiedza parafię Koryta


18 sierpnia  2011 roku parafianie w Korytach p.w. św. Mikołaja i MB Szkaplerznej przeżywali  spotkanie z Jasnogórską Panią. Galeria zdjęć z uroczystości w Korytach jest udostępniona na stronie Radia Rodzina