Wizytacja pasterska i Bierzmowanie

Wizytacja pasterska i udzielanie Sakramentu Bierzmowania
24 czerwca 2014 rok

24. czerwca 2014 roku Ksiądz Biskup Teofil Wilski przeprowadzi wizytację pasterską w naszej parafii.
O godz. 9:00 w kościele w Ligocie Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. W tej Mszy św. uczestniczą uczniowie Szkoły Podstawowej w Ligocie z rodzicami i nauczycielami.
O godz. 11:00 Ksiądz Biskup spotka się ze społecznością szkolną Zespołu Szkół w Korytach w szkole w Korytach.
O godz. 17:00 podczas Mszy św. w Korytach Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania starszej młodzieży naszej parafii. Módlmy się za młodych ludzi, którzy przyjmą ten sakrament, za ich rodziców i rodziców chrzestnych. Sobór Watykański II naucza:

"przez Sakrament Bierzmowania ochrzczeni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem i otrzymują szczególną moc Ducha Świętego. W ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej".