Parafia w Korytach
Drukuj

Inwestycja w Kościele Parafialnym w Korytach -promienniki elektryczne w technologii podczerwieni.

Zapewnimy komfort cieplny dla społeczności parafialnej w naszym kościele!
Lipiec 2023

 Koło Gospodyń Wiejskich z Koryt zostało jednym z laureatów V edycji programu grantowego ,,Wzmocnij Swoje Otoczenie". Dzięki wymiernym środkom finansowym przyznanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w Kościele Parafialnym w Korytach zostaną zamontowane promienniki elektryczne (panele grzewcze) w technologii podczerwieni. To doskonałe rozwiązanie na wydajne i oszczędne ogrzewanie ławkowe. Zapewni ono odpowiednią ilość ciepła oraz temperaturę dokładnie w miejscach, gdzie podczas mszy i nabożeństw przebywają wierni.

 

,,Wzmocnij Swoje Otoczenie" to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc
w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

https://www.wzmocnijotoczenie.plhttps://www.energetycznykompas.pl.