Parafia w Korytach
Drukuj

Ogrzewanie w Kościele Parafialnym w Korytach

Zrealizowana inwestycja ogrzewania kościoła w Korytach
Wrzesień 2023

 

 

Miło nam ogłosić zakończenie prac związanych z  zakupem i montażem systemu grzewczego w technologii podczerwieni, w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Mikołaja i Matki Boskiej Szkaplerznej w m. Koryta.
W obiekcie zamontowano 62  panele oraz 2 maty grzewcze. Jednocześnie dokonano podziału systemu na 5 stref grzewczych co w konsekwencji pozwoli na racjonalne wykorzystanie ogrzewania, w zależności od potrzeb. Omawiana inwestycja zapewni komfort cieplny dla społeczności parafialnej podczas mszy św.
i nabożeństw.

Dzięki programowi ,,Wzmocnij Swoje Otoczenie" oraz przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 000 zł., przedmiotowe zadanie inwestycyjne mogło zostać zrealizowane. To doskonałe rozwiązanie na zapewnienie wydajnego, energooszczędnego ogrzewania ławkowego w obiekcie sakralnym.

,,Wzmocnij Swoje Otoczenie" to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów
o łącznej wartości 16 mln złotych.
Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych: https://www.wzmocnijotoczenie.pl. https://www.energetycznykompas.pl.,  @PolskieSieciElektroenergetyczne S.A.