Wielki Post

Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych
luty 2015 rok
Środa Popielcowa
rozpoczyna liturgiczny Okres Wielkiego Postu. W tym dniu pochylamy głowy, by przyjąć znak popiołu. Uniżamy się przed Bogiem, aby wyznać wiarę, że On – Bóg Wszechmogący ma moc ożywić nawet proch.

Drugi rok cyklu Programu Duszpasterskiego przeżywamy pod hasłem:”nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Po doświadczeniu spotkania z Jezusem, Synem Bożym, pragniemy podjąć decyzję o poddaniu naszych serc i umysłów działaniu Jego łaski. Pragniemy, aby Zbawiciel przemieniał nasze życie, myślenie, nasze plany i decyzje. Chcemy odkrywać Bożą wolę i być jej posłuszni. Chcemy patrzeć na swoje życie jak na proces, w którym powinien dokonywać się wzrost dojrzałości w wierze.

Program mocno akcentuje znaczenie sakramentu pokuty i pojednania w życiu ludzi wierzących oraz pomoc tym ochrzczonym, którzy go zaniedbali, odkryć w nim źródło Bożego Miłosierdzia.
Troska o dojrzewanie w wierze winna budzić w nas radość i nadzieję. Rozbudzajmy w sobie zapał misyjny, by umacniać wiarę tych, którzy wierzą i docierać do tych, którzy żyją na peryferiach wspólnoty parafialnej. Nie można być uczniem Jezusa nie będąc jednocześnie misjonarzem. Papież Franciszek naucza, że chrześcijanin, jeśli nie łączy w sobie bycia uczniem Jezusa i bycia misjonarzem, zatraca swoją tożsamość.

Niech Duch Święty nas oświeca i prowadzi do Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela.