Wspólnota katechetyczna

Katolicy mają wielki szacunek dla Biblii, ale okazują go zachowując do niej zbyt wielki dystans. Św. Hieronim powiedział: ”Kto nie zna biblii, nie zna Chrystusa”. Postulat katechezy dla dorosłych jest szczególnie aktualny w czasach dzisiejszych, gdzie zalew informacji nie zawsze zgodnych z prawdą Bożą - a czasem wręcz niszczących tę prawdę, może powodować w naszym wnętrzu wiele niepotrzebnego zamętu.

Tak, jak człowiek chcąc rozwijać się intelektualnie musi cały czas pogłębiać swoją wiedzę, tak też chcąc wzrastać duchowo musi nieustannie - obok wielu innych spraw - pogłębiać swoją wiedzę religijną.

Jan Paweł II  w drugim roku swego pontyfikatu podkreślił istotną wartość katechezy dorosłych:
"(...) Chodzi o problem wielkiej wagi, jakim jest katecheza dorosłych. Jest to najznakomitsza forma katechezy, ponieważ zwraca się ona do osób wykonujących największe zadania i w ogóle zdolnych do życia według Orędzia Chrześcijańskiego i to w jego pełni. Wspólnota chrześcijańska nie może prowadzić katechezy stałej z pominięciem bezpośredniego i wypróbowanego udziału dorosłych, zarówno tych, którzy w niej uczestniczą, jak i tych, którzy ją organizują. Świat, w którym młodzi mają żyć i świadczyć o wierze, która katecheza stara się zbadać i utwierdzić, po większej części znajduje się we władaniu dorosłych, dlatego ich wiara winna być również stale oświecana wzmacniana i odnawiana, aby przeniknęła całą działalność doczesną, za którą są odpowiedzialni. Aby zaś katecheza mogła być tak skuteczna powinna być ciągła; będzie bowiem rzeczywiście daremna, jeśli zatrzyma się na samym progu wieku dojrzałego; choć bowiem, oczywiście w innej formie, niemniej niezbędna okazuje się dla dorosłych." (Catechesi tradendae, 43).
Wychodząc naprzeciw tym wszystkim, czującym pewien niedosyt wiedzy Bożej - a chcącym na niej budować dojrzalszą wiarę, zapraszamy taką właśnie systematyczną katechezę. Katecheza Dorosłych w Naszej Parafii została wznowiona od wrzesnia 2013 roku. Jest to grupa otwarta, mająca swoje spotkania najczęściej w piątki raz  lub dwa razy w miesiącu wieczorem  w salce katechetycznej. W ramach spotkań rozważane są zagadnienia biblijne oraz bieżące tematy związane z życiem Kościoła. Istnieje  możliwość zadawania pytań, wyjaśniania nurtujących nas problemów.